GANMODOKI S DAIKONOVOU OMÁČKOU

GANMODOKI S DAIKONOVOU OMÁČKOU

Rostlinná strava se v poslední době skutečně rozšířila a já neustále hledám způsoby, jak snížit množství masa a zvířat v mém dietním plánu. Kromě zdravotních a wellness a ekologických výhod určitě existuje skutečně TAK mnoho vynikajících veganských japonských jídel, stejně jako toto patří k mým oblíbeným.

Mnišské jídlo

Vskutku, to je jasné, v Japonsku je veškeré jídlo vyráběné a konzumované prostřednictvím buddhistických mnichů. Toto rostlinné jídlo se ve skutečnosti nazývá Shojin Ryori a obvykle zahrnuje polévku, 3 zeleninové dušené rýže a jídla. Pokud cestujete směrem k buddhistickému opatství, bude vám skutečně nabídnuta pomazánka ze sezónní zeleniny, různé druhy tofu a také přírodní konopí a vegetace.

GANMODOKI

Dashi

V našem jídle je Dashi vlastně tak zásadní, jako velké zásoby drůbeže zůstávají ve francouzském jídle. Můžete snadno zakoupit různé dashi prášky i kostky, které obsahují příchuť umami do polévek, dušených pokrmů i různých dalších jídel, ale absolutně nic nemůže být tak příjemné a chutné jako pravá pointa.

Komponentní zvýraznění – Pevné i doplňkové pevné tofu

Pevné tofu je skutečně běžně nabízeno v obchodech s potravinami a je vlastně také jedním z absolutně nejflexibilnějších typů. Líbí se mi pro pevně naloženou sýřeninu a také pro křupavou, poněkud masovou strukturu. Tento druh tofu by se dal smažit, hluboce smažit. Smažit na pánvi a dokonce se sbalit přímo do dušeného masa a polévek. Dalo by se rychle zredukovat přímo na překážky, trochu jako sýr feta. Někdy možná budete muset tento druh tofu před použitím vytlačit, a. Auhému, ale s mnohem menším množstvím posypového materiálu.

Vzít vlajku pro rostlinná jídla

Možná bych ve skutečnosti nebyl buddhistický mnich, ale ve skutečnosti jsem ve své stravě postupně zakládal na rostlinách. Japonská jídla často spadají pod klasifikaci „neúmyslně veganská“, protože máme rádi sójové produkty, jako je sójové mléko a tofu.

Použité materiály

Tofu Patties

300g Solid or even super-firm tofu

50g Carrots

1 tbsp Dried out Hijiki

1/3 cup(40g) Edamame

1 Egg

2-3 Dried out shiitake mushroom (these are actually drawn from the supply dish, when soaked)

2 tbsp Cornflour or even cassava flour 1.5tbsp White colored miso

1 tsp Soy sauce

1 tsp Mirin

1 tbsp Toasted sesame seeds

500ml oil for food preparation (Veggie oil)

 

Garnish

1tbsp Sliced chives

7 flavor powder (Nanami togarashi)

Toasted sesame seeds

Dashi (stock)

600ml sprinkle

5g ( 2-3 items) Dried out kombu

2-3 dried out Shiitake mushrooms

or even Dashi powder or even prepared created dashi

Tsuyu Sauce

40ml Soy sauce

40ml Mirin

100ml

Dashi

10cm Size of daikon (Japanese radish) grated

Soba Noodles

150g (70-80g / individual ) Dried out soba noodles

 

Způsoby výroby

Clean the Kombu along with a tidy fabric. The Kombu should not be actually cleaned, just wiped cleanse.

Rapidly wash the shitake mushrooms. Place 1 litre of sprinkle in a deeper pot as well as saturate the Kombu as well as Shitake mushrooms for a minimum of thirty minutes or even, for a much more industrialized flavour, as much as 2 times ahead of time in the refrigerator. Do not drainpipe or even discard the fluid, this will certainly end up being the dashi supply.

Eject the mushrooms that have actually been actually saturating and after that eliminate all of them coming from the sprinkle. Collection all of them away as well as these will certainly be actually utilized for the patties later on. Leave behind the kombu in the sprinkle.

Warm the sprinkle up gradually as well as equally as the sprinkle concerns a steam, shut off the warm as well as get the Kombu.